Hlavní navigace

Aplikace Office jsou nyní k dispozici přes Mac App Store

Sdílet

Gregg Keizer 28. 1. 2019

Jednotlivé aplikace lze stáhnout buďto samostatně nebo jako komplexní balík. Stáhnete si je sice zdarma a s omezenou funkčností je můžete i používat, nicméně pokud je na svém Macu budete chtít využít naplno, budete si muset zřídit předplatné Office 365, pokud ho ještě nemáte. Na výběr pak je mezi Office 365 Home za 100 dolarů na rok (případně 10 dolarů na měsíc) nebo Office 365 Personal za 70 dolarů na rok (nebo 7 dolarů na měsíc).

Jasné není to, zda si Apple při nákupech v rámci aplikace vezme svých běžných 30 procent – jako to dělá u všech tržeb z aplikací – nebo zda se s Microsoftem dohodli na jiných, speciálních finančních podmínkách.

Podniky mohou Mac App Store využít také tak, že k distribuci aplikací Office 365 zaměstnancům, které pokrývají předplatná podnikové úrovně jako Office 365 Business nebo Office 365 Enterprise E3, použijí ovládací panel (dashboard) Apple Business Manager.

Aplikace se nijak neliší od těch, které Microsoft nabízí ke stažení na svých webových stránkách nebo prostřednictvím webového ovládacího panelu zákazníka Office 365. Liší se ovšem od aplikací, které si můžete zakoupit v maloobchodních „věčných“ licencích včetně Office Home & Student 2019 (150 dolarů) a Office Home & Business 2019 (250 dolarů).

Jednou z výhod nákupu Office 365 přes Mac App Store je fakt, že tenhle oficiální obchod pak automaticky distribuuje aktualizace namísto aplikace AutoUpdate od Microsoftu. Rozdíl v cenách na Mac App Store a na webu Microsoftu není.

Zdroj: Computerworld.com

Našli jste v článku chybu?