Hlavní navigace

Akvizice dokončena: Nokia je pod křídly Microsoftu

Sdílet

ali 25. 4. 2014

Microsoft oznámil dokončení své akvizice divize zařízení a služeb společnosti Nokia. Tuto transakci schválili akcionáři společnosti Nokia i vládní regulační úřady po celém světě. Dokončení akvizice je prvním krokem při spojování těchto dvou organizací do jednoho týmu.

„Dnes do naší rodiny vítáme divizi zařízení a služeb společnosti Nokia. Schopnosti a aktiva v oblasti mobilních zařízení, které si s sebou přinese, naši transformaci urychlí,“ uvedl Satya Nadella, generální ředitel společnosti Microsoft.

Stephen Elop, bývalý prezident a generální ředitel společnosti Nokia, jehož přímým nadřízeným teď bude Satya Nadella, bude působit ve funkci výkonného viceprezidenta pro oblast zařízení (Devices Group) společnosti Microsoft a přitom dohlížet na rozšířenou divizi zařízení, jejíž součástí jsou chytré telefony a tablety Lumia, mobilní telefony Nokia, herní konzole Xbox (hardware), tablety Surface, produkty a příslušenství s dotykovou technologií Perceptive Pixel (PPI).

S mobilními telefony Nokia se společnost Microsoft dále zaměří na trh s cenově dostupnými mobilními zařízeními, který představuje podle společnosti Strategy Analytics roční příležitost o objemu 50 miliard USD a kde zprostředkuje první zkušenost s mobilním zařízením další miliardě lidí.

V rámci této transakce bude společnost Microsoft respektovat veškeré záruky poskytnuté stávajícím zákazníkům společnosti Nokia na stávající zařízení.

Čtěte také:
→ Nokia posiluje na low-endu a přichází s modelem Lumia 525
Firma předpokládá, že nový low-endový telefon bude mít úspěch především na velkých trzích jako je Čína nebo Rusko.
→ Trendy 2014 a tablety: větší podíl Windows a phabletů
Podle průzkumů IDC bude právě rok 2014 přelomový a mobilní zařízení s Windows začnou získávat na úkor Androidu a především iOS.

G+

Našli jste v článku chybu?